PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO s.r.o. je 100% česká, rodinná firma. Menší kolektiv s velkým odhodláním dodává vlastní tesařské konstrukce na trh již více než 12 let!

Naše hodnoty:

  • Kvalita – vyrábíme tak, aby naše konstrukce vydržely desítky let
  • Zkušenosti – 12 let zkušenosti s výrobou dřevěných konstrukcí
  • Tradice – jsme rodinná firma
  • Dobré vztahy – klienti se k nám vrací a s mnohými jsme dobří přátelé

A jaká je historie firmy?

1.2.2008 zahajuje v Trhanově provoz divize dřevovýroba PRVNÍ CHODSKÉ s.r.o. Navazuje na výrobní program firmy „Dřevovýroba Zábranský“. V tomto roce je totiž od Ing. Zdeňka Zábranského odkoupen výrobní areál a převzati dělníci. Výrobním programem byla nejprve výroba atypických palet a ostatního obalového materiálu ze dřeva a sušení řeziva a palet. Nastává období optimalizace procesů a hledání nového výrobního programu.

Od října 2009 začínáme s průmyslovou výrobou lisovaných příhradových vazníků. Postupně rozšiřujeme výrobu a po deseti letech se dostáváme do stavu, kdy v Trhanově vyrábíme skoro 300 vazníků ročně.

V roce 2017 pokračujeme v modernizaci a rozšiřování výroby a začínáme s výrobou CNC dřevěných konstrukcí v nové hale. Nejnovější obráběcí linka německé výroby Hundegger K2i nás posouvá mezi moderní výrobní firmy zaměřené na tesařské konstrukce.

V roce 2018 dochází k přeměně na holdingové uspořádání a pod mateřskou firmou „Zábranský holding s.r.o.“ vzniká odštěpením firma „PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO s.r.o.“, která provozuje v areálu v Trhanově dřevařskou výrobu.

PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO má celorepublikové působení. Prodejny střešních krytin PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o., kde lze tesařské konstrukce objednat a jejich široká nabídka jsou základem solidního růstu a expanze již řadu let.